Wśród licznych termoregulatorów na rynku urządzeń grzewczych wyróżnia

Osuszanie jest ważnym elementem, wraz z nawilżaniem, zapewnia komfortowy mikroklimat oraz wspiera utrzymanie dobrego wyglądu zewnętrznego materiałów, mebli i ważnych konstrukcji. Zwiększona wilgotność ma negatywny wpływ zarówno na nasze zdrowie, jak i na pomieszczenia, w których przebywamy.

Główne problemy, które mogą wystąpić w wyniku zwiększonej wilgotności:

okna się pocą;
skraplanie się pary wodnej na ścianach i zimnych powierzchniach;
dyskomfort;
zapach wilgoci, powodujący rozwój grzybów.
Powietrze o wysokiej wilgotności stanowi dogodne środowisko dla rozwoju i rozmnażania się grzybów oraz wielu szkodliwych bakterii.

Dlaczego potrzebujemy osuszacze powietrza i jak wpływają na nasze zdrowie?

Osuszacze powietrza są najczęściej stosowane w basenach, zakładach przemysłowych i magazynach, zakładach przetwórstwa spożywczego, jeziorach i wielu innych miejscach o wysokiej wilgotności powietrza. Jeśli nie jest utrzymywana optymalna wilgotność, prowadzi to do powstawania rdzy na powierzchniach metalowych, a nawet na nośnych konstrukcjach stalowych. Duża wilgotność i wysoka temperatura to idealne miejsce do rozwoju złośliwych bakterii i grzybów. Długotrwałe przebywanie w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności może prowadzić do chorób wirusowych, alergii, a nawet astmy.

Przy projektowaniu basenów należy zwrócić szczególną uwagę na systemy osuszania i wentylacji.

Wentylacja i osuszanie to pierwsza rzecz, która powinna być w głowie projektanta podczas budowy basenu. Przecież woda, która paruje z dużej powierzchni lustra basenu, niesie ze sobą nie tylko zniszczenie Twojego wykończenie, ale także szkodzi zdrowiu. Bez zapewnienia pomieszczenia ze świeżym powietrzem, uprawianie sportu czy pływanie nie przyniesie żadnej przyjemności, a przede wszystkim zaszkodzi zdrowiu (zawroty głowy, złe samopoczucie, duszności itp.). Ilość świeżego powietrza na osobę powinna wynosić 80 m3h). Aby utrzymać komfortowy mikroklimat w basenach, temperatura wody powinna wynosić 28°C, temperatura powietrza powinna być wyższa o 2°C od temperatury wody, a wilgotność wody nie powinna przekraczać 60%.

W innych zastosowaniach osuszacze te są stosowane w poszczególnych zakładach, w zależności od zakładu produkcyjnego, wentylacji i specyfiki zastosowania.